top of page

הצוות החינוכי

הלב הפועם של המעשה החינוכי טמון במחנכות ובמחנכים. 

זכינו בצוות של נשות ואנשי חינוך חדורי אמונה ושליחות שבחרו לצעוד ביחד בדרך האמיצה הזו. נשים וגברים שנכונים לחנך ולגדל את הילדות והילדים ולעצב את הפדגוגיה בבית הספר שלנו, ולא פחות חשוב – להיות בתהליך התפתחות ולמידה מתמשך בעצמם. לכל קבוצה (כיתה) שני מחנכים מובילים המובילים בשותפות את הכיתה- הם מהווים מודלינג ליחסים ולקשר מגדל. 

WhatsApp Image 2023-08-23 at 17.28.09.jpeg

אביב קרקולי

מחנכת כיתת יער

בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד והוראת מדעים וקיימות. את לימודי תעודת ההוראה השלמתי במסלול חפ"ן (חינוך פתוח ניסויי) ברוח הגישה הדיאלוגית שבזכותם הגעתי לירושלים. עם השנים בחינוך אני שמחה לפגוש עוד ועוד עיניים טובות וסקרניות בשביל ללמוד מהם ואיתם. הטבע עבורי זה מרחב מחייה ללמוד, לגדול, לצמוח ובעיקר להנות מהחיים יחד.

WhatsApp Image 2022-11-16 at 14.04_edited.jpg

רות הכהן

מחנכת כיתת יער

אני רות, באה מעולם החינוך האנתרופוסופי, אוהבת את עולם הטבע, ושילובו בחינוך מרגיש לי טבעי, נכון ומרגש.

WhatsApp Image 2022-11-16 at 15.56.57.jpeg

שקד דור

מחנכת כיתת יער

אני שקד, גרה בעין כרם. בוגרת תואר ראשון לחינוך בחוג הבלתי פורמלי ובחוג למקרא בדוד ילין. חיפשתי מקום לשלב בו את כל הדברים שאני אוהבת ומצאתי את בית חינוך יער. הגעתי לכאן כי היער הוא המקום המושלם לפגוש ילדים בצורה כנה ואיכותית, להפעיל את כל החושים מתוך נוכחות אמיתית ופשוטה. היער הוא המרחב המושלם בשבילי לשהות בו.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 19.20.04.jpeg

מורן הנסון

מורה למיומנויות יער

מורן הנסון, נשואה באושר לשועי ויחד יש לנו שני ילדים מקסימים, פלג וניצן. עוסקת בהדרכה, חינוך ועבודה עם אנשים מתנועת הנוער עד היום. מחנכת ומורה במשרד החינוך חמש שנים. אוהבת ללמוד מהעבודה שלי ולהתפתח איתה בכל יום מחדש דרך המפגש האנושי. שואפת לייצר בעולם מקום אוהב, מוגן ובטוח.

WhatsApp Image 2022-12-08 at 08.29.57.jpeg

אמנון רבינוביץ'

מנהל בית הספר

אמנון, נשוי למיכל ואבא לאלונה ויהלי.איש חינוך וטבע. אמנון מנהל את בית הספר שלנו ומוביל את התחדשותו וכן מוביל את חינוך היער והטבע במערכת החינוך בירושלים. עד לאחרונה היה אמנון עמית ב"בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית". בעברו היה ממובילי התוכנית לאיתור וטיפוח העתודה הניהולית של בתי הספר בירושלים ותוכניות ליווי מנהלי בתי ספר בתהליכי שינוי. אמנון הוא מהמייסדים של מרכז החדשנות החינוכית בשכונת הקטמונים. הוא סיים ב-2019 חמש שנים כמנהל חטיבת הביניים 'זיו ומרקס' בירושלים. בעברו היה מנכ"ל תנועת 'התעוררות בירושלים' והוא ממייסדי תנועת המורים החדשה וממנהיגי המחאה החברתית. בשנה שלאחריה נבחר ע"י עיתון דה-מרקר לרשימת 100 האנשים המשפיעים על ישראל בעקבות פעילותו הציבורית בתחום החינוך, וכן, קיבל ציון לשבח על חינוך לסובלנות ודמוקרטיה מטעם ועדת פרס רוטשילד לחינוך ע"ש מקס רואו. אמנון הגיש את הפודקאסט "שומעים חינוך", ניהל מרכז למידה לנוער נושר בירושלים ומשמש כיו"ר וחבר ועד מנהל בעמותות בתחומי החינוך, הטבע, וחיים משותפים.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 18.42_edited.jpg

טל בן סימון

רכזת חינוכית כיתות א'-ב'

טל נשואה ואם לארבעה ילדים נפלאים. תפקידי בבית הספר: רכזת חינוך לכיתות יער. נולדתי בארץ גדלתי בחו"ל ובגיל 17 החלטתי לעלות ארצה לבדי. בעבר עד התפרצות מגפת הקורונה, הייתי מורת דרך וסוכנת נסיעות לתיירות נכנסת ולתיירות פנים ועוסקת גם בטיולים לאוזבקיסטן. מאז הקמתי את הינשוף היצירתי, דרכו גיליתי את העולם של חינוך יער, חינוך מונטסורי ואנטרופוסופי. החיבור לטבע, האתגר של הטבע והקשר בין חינוך לילדים וילדות בטבע עם הטבע ובעזרתו. אני שמחה להיות חלק מהצוות הנפלא ובהקמת הבית ספר יער הציבורי הראשון בארץ! הרפתקה מרגשת ומרתקת!

WhatsApp Image 2022-12-04 at 20.30_edited.jpg

אורה שגב

יועצת חינוכית

נשואה ואם לשלושה מתוקים. ירושלמית מלידה ומבחירה. למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ארגונית ותואר שני בייעוץ חינוכי. ב8 השנים האחרונות ניהלתי מועדוניות בית ספריות לילדים בסיכון. אני אוהבת אנשים וילדים ושמחה לעבוד איתם. מאמינה מאוד בשילוב של חינוך וטיפול וכשזה קורה ביער אז בכלל זה מושלם! אני יכולה להתרגש ממפגש עם ילד, הורה או מורה, מפריחה, מסתיו או מחיה מבצבצת. והכי מרגש אותי להתרגש יחד עם מישהו! זכיתי ואני גאה להיות יועצת בבית ספר יער הראשון בירושלים.

WhatsApp Image 2022-11-22 at 17.18_edited.jpg

אור צדקה

מחנכת כיתת יער

אני אור, גדלתי בירושלים ולאחר מספר שנים של נדודים בארץ בחרתי לחזור לגור בה. אני אוהבת לטייל, לעסוק במלאכות, לצלם ולהיות בתנועה. הטבע הוא המרחב שפותח את הלב עבורי ומעניק לי אושר. לאחר מספר שנים כמחנכת בחינוך המיוחד, חיפשתי להשתלב במסגרת שונה, שתהווה משמעות עבורי, במרחב פתוח ומעצים, תוך ביטוי אישי ויצירתיות. עבורי, הטבע מזמן אינסוף אפשרויות ללמידה. מרגש אותי לחוות את החיבור המיוחד של הילדים לטבע מתוך סקרנות, חקר, הקשבה ותשומת לב לסביבה.

WhatsApp Image 2022-11-23 at 19.26_edited.jpg

נעם נחש רימון

מורה למיומנויות יער

‏אני נעם ‏(רימון) נחש ‏מאז שאני ילד קטן הייתי חניך בחוגים ‏ובקבוצות הנוער של ‏ארגון שומרי הגן ‏ומתחילת התיכון הייתי מדריך ותומך במסגרות חינוך יער. ‏אני עוסק ‏על בסיס יומי בעולם המלאכות הקדומות ‏ומתעניין מאוד ‏בפדגוגיה ‏ובאלמנטריות שבהן, ‏ובדרך שבה אפשר ללמוד הכל דרכן ‏ודרך היער. ‏אני סטודנט במכללת אורנים ‏במסלול שומרי הגן ‏שעוסק בחינוך יער. ‏אני כל הזמן ‏לומד דברים חדשים ‏ומאמין בחינוך שמושתת על שאילת שאלות, ‏פליאה, ‏חיבור לצורך‏, למידה ‏מאלדרים (ותיקים), ‏ללמד עם ענווה רק דברים שיודעים טוב, ‏הקשבה, התמודדות עם אתגרים, למידה הוליסטית, ‏ללמוד בלי לשים לב ‏שלומדים ‏והרבה רגישות לסביבה.

WhatsApp Image 2022-12-07 at 10.33_edited.jpg

קורל אביטל

מורה לאנגלית

אני קורל, מתגוררת בירושלים הקסומה. מורה לאנגלית. למדתי חינוך אנתרופוסופי והוראת אנגלית, את האנגלית שלי רכשתי בגיל מאוחר והבנתי כמה חשובה הלמידה שמגיעה דרך הגוף, השירים, המקצב, המשחקים והכיף. שפה בשבילי היא תרבות ודרך חיים וזו המטרה שאני מנסה להעביר בשיעורים שלי. אני מאמינה שהילדים והילדות מהווים לנו מראה לדברים בעצמנו, ופשוט צריך להתבונן בהם באמפתיה רבה ולנשום.

WhatsApp Image 2022-11-23 at 10.55_edited.jpg

טטנה קבדה

מורה לתיאטרון

אני טטנה, הגעתי לארץ לפני 35 שנים. למדתי באוניברסיטה העברית את התואר הראשון בבלשנות ומדעים. שיחקתי אצל רינה ירושלמי בתיאטרון הקאמרי. בהמשך למדתי דרמה- תרפיה במכללת השרון.

WhatsApp Image 2022-10-06 at 09.48.59.jpeg

תמר שוורצמן

מורה לאנגלית

תואר בחינוך מיוחד הוראה מתקנת תואר ראשון ושני בהוראת אנגלית.

Screenshot_2022-10-27-20-12-40-842_com.whatsapp.png

תמר שנידור

מורת שילוב

תמר, ירושלמית אוהבת ירושלים! מורת שילוב שנים רבות ב"גבעת גונן" - שהוא בשבילי בית, וצופה בגלגוליו השונים והמיוחדים לאורך השנים. מלמדת גם בביה"ס הדו-לשוני הסמוך. מאמינה שילדים ממגזרים, עדות ומוצאים שונים, צריכים ללמוד ביחד בבית הספר, ונהנית לראות את זה קורה בשני בתי הספר בהם אני מלמדת. הוראה מותאמת לילדים מקסימים הזקוקים לכך - היא שגרת יומי, ובצידה אתגר, יצירתיות, אהבה ונחת רוח!

WhatsApp Image 2022-12-07 at 17.19.21.jpeg

יערה צין

מורה למוזיקה

אני יערה, בוגרת האקדמיה למוזיקה בירושלים, שם למדתי חינוך מוזיקלי ובמקביל ביצוע ג'אז. זכיתי ואני מלמדת מוזיקה בבית הספר. אני מאמינה בחשיבות חשיפת המוזיקה בצורה חוויתית לילדים. הלמידה המוסיקלית מפתחת סקרנות מגלה עולמות ונותנת מקום לכל ילד במקום בו הוא נמצא להתפתח בקצב ובדרך שלו ולבטא את עצמו. חשיפה לסוגי מוזיקה שונים, התנסות באילתור, נגינה, שירה, תיפוף, קצב ויצירה. אלו תהליכים ממש משמעותיים .מרגש אותי לראות כמה הילדים צמאים וכמה זה משמעותי להם תהליך היצירה והדברים שאנחנו עושים יחד. זה זכות גדולה וחלום מתוק שמתגשם לי לחשוף ילדים לעולם המוזיקה המופלא והמרגש. להרגיש את המוזיקה דרך הגוף והלב בצורה חוויתית, טבעית ואורגנית.

WhatsApp Image 2022-12-04 at 22.02_edited.jpg

אדוה אלימלך

מובילת פרוייקטים חברתיים

אדוה אלימלך, אשה ליניב ואמא לאדמה. עוסקת בתחום החינוך מעל לעשור ואוהבת לראות ילדים לומדים להעניק מקום בעולם לעצמם ולאחרים. מאמינה בחינוך לנתינה כמודל לבניית חוסן נפשי ובטבע כמדיה הנכונה ביותר לכך.

PCIMG_2023-08-06_14-46-39_edited.jpg

נטע כדורי

תומכת הוראה

נטע, נשואה ואם לשלושה ילדים מהממים. תפקידי בבית הספר תומכת הוראה. בוגרת בי"ס גבעת –גונן אני שמחה להצטרף לצוות בי"ס יער. למדתי את שיטת אלבאום- ויש לי תעודה לטיפול בילדים עם קשיי למידה ותפקוד. למדתי הכשרת מחנכות בגני הילדים והוצאתי תעודת הכשרה במכללת דויד ילין. אני אשת חינוך כבר יותר מ- 25 שנה. בשנים האחרונות הייתי גננת ובשנה האחרונה סייעת בבית הספר לכיתות הנמוכות בחינוך רגיל וחינוך מיוחד. אני מרגישה שליחות שאני יכולה להעניק מהכישרונות שלי לבי"ס יער לצוות ולילדים. אוהבת מאוד לעבוד עם הילדים בכל הגילאים. מחוברת מאוד לטבע ולילדים ומאמינה מאוד בשילוב של שניהם. שמאפשר לצמוח ולהתפתח. זכיתי לחזור כבוגרת לבי"ס ולעבוד בבי"ס יער גבעת- גונן.

IMG-20230117-WA0007.jpg

מרים ברטלר

מורה למדעים

אני מרים ברטלר, בת 32, מורה למדעים. למדתי הוראת מדעים בסמינר הקיבוצים. עברתי לירושלים והשנה אלמד ביער ובכיתות ב'-ו' מדעים. אוהבת ספורט, יוגה וטיולים. בשיעורים משלבת ניסויים מדעים, משחקים, ועוד. מעודדת את התלמידים לשאול שאלות ולחקור.

unnamed.jpg

בת עמי עטר

מורה לצילום

אני בת עמי עטר. נולדתי בנתניה וגדלתי בחדרה. החיבור שלי לטבע מתחיל בבית- אימי הקפידה לטייל איתנו מגיל צעיר, ואהבת הארץ היא חלק בלתי נפרד מתפיסת החינוך שלנו. בהמשך הייתי חניכה, מדריכה, רכזת ושינשינית בתנועת הצופים בה הבנתי את המשמעות של הטבע והשטח ככלי חינוכי. למדתי חינוך בלתי פורמלי ועיצוב מרחבים חינוכיים במכללת תל חי שבצפון. מגיל 17 התחלתי לצלם כתחביב, מה שלאט לאט הפך להיות כלי מקצועי בחיי וכיום אני לומדת צילום בבית ספר מוסררה בירושלים. אני מאמינה מאוד בצילום ככלי חינוכי ואף טיפולי, וכזה שבכוחו ללמד אותנו על עצמנו ועל הסביבה שלנו.

image0.jpeg

יונתן גרנות

תומך הוראה

נעים מאד! שמי יונתן גרנות, עד לפני כמה חודשים עבדתי עם ילדים הרבה יותר קטנים, הייתי גנן בפעוטון של ילדים עד גיל שנתיים, זו הייתה חוויה מופלאה. אני אוהב לצייר, לשיר ולשמוע מוזיקה, אוכל טוב וסנואובורד. אדם שמח ופשוט שרוצה לחיות את החיים בצורה הכי מלאה שאפשר. מאמין בחיבור בין גוף נפש ומקום ואחרי כמה שנים בהם טיילתי ועבדתי בעולם, מצאתי שירושלים והיער משקפים את הסמביוזה של הרב קיומיות עבורי.

WhatsApp Image 2023-08-24 at 07.44.09.jpeg

טלי בת גלים

מחנכת כיתת יער

אני טלי, נשואה ואמא לחמישה ילדים. אחרי 17 שנים כרופאת ילדים החלטתי מתוך תשוקה לעבור לעסוק בתחום החינוך. בעברי הדרכתי טיולים בבית ספר שדה אילת. אני אוהבת ומחוברת לטבע ולילדים כך שחינוך בבית ספר יער הוא המקום הטבעי עבורי.

Screenshot 2022-12-13 110911.png

.

.

.

20231218_125211.jpg

עידית מנשה

מנהלת פרויקט גני יער

נשואה ואמא לשתי בנות בוגרות גן יער וכעת לומדות בביה"ס יער. עבודתי המקצועית לאורך השנים עסקה בקידום ושינוי מדיניות מתוך רצון להטיב עם החברה והציבור בישראל. עבדתי בכנסת כיועצת פרלמנטרית, בארגון שתי"ל כמנהלת המרכז לשינוי מדיניות וברשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לקראת העלייה של ביתי לכיתה א, הובלתי קבוצת הורים מקהילת גן היער היחיד שהיה עד אז, להקמה של בית ספר יער עירוני ראשון. לשמחתנו הרבה עיריית ירושלים הייתה שותפה לרעיון של פיתוח חינוך היער בעיר והפכה שותפה נאמנה ומחויבת לנושא. בשלוש השנים האחרונות אני עובדת בעיריית ירושלים כמנהלת פרויקט גני היער הכולל איתור מקומות טבעיים לגנים חדשים, מציאת אנשי ונשות צוות מתאימים, הכשרה וליווי של הצוותים לארך השנה ועזרה בתפעול שוטף של הגנים.

WhatsApp Image 2023-12-21 at 16.50.04.jpeg

נמרוד וילנר 

מחנך כיתת יער

נשוי לקרן ואב לדקל החמוד, גר בקיבוץ צובה, עסקתי כמורה דרך , מדריך טיולים ומדריך טיפוס, בשנים האחרונות לימדתי וחינכתי במערכת החינוך. מאמין מאוד בהזדמנויות הלמידה, ההתנסות וההשפעה שהטבע והיער יוצרים אצל בני האדם ובמיוחד אצל ילדים.

Screenshot 2022-12-13 110911.png

.

.

.

Screenshot 2022-12-13 110911.png

.

.

.

Screenshot 2022-12-13 110911.png

.

.

WhatsApp Image 2023-12-21 at 16.50.04.jpeg

נמרוד וילנר רוזנברג

מחנך כיתה א

נמרוד וילנר רוזנברג נשוי לקרן ואב לדקל החמוד, גר בקיבוץ צובה, עסקתי כמורה דרך, מדריך טיולים ומדריך טיפוס, בשנים האחרונות לימדתי וחינכתי במערכת החינוך. מאמין מאוד בהזדמנויות הלמידה, ההתנסות וההשפעה שהטבע והיער יוצרים אצל בני האדם ובמיוחד אצל ילדים.

20231218_125211.jpg

עידית מנשה

מנהלת פרויקט גני יער

נשואה ואמא לשתי בנות בוגרות גן יער וכעת לומדות בביה"ס יער. עבודתי המקצועית לאורך השנים עסקה בקידום ושינוי מדיניות מתוך רצון להטיב עם החברה והציבור בישראל. עבדתי בכנסת כיועצת פרלמנטרית, בארגון שתי"ל כמנהלת המרכז לשינוי מדיניות וברשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לקראת העלייה של ביתי לכיתה א, הובלתי קבוצת הורים מקהילת גן היער היחיד שהיה עד אז, להקמה של בית ספר יער עירוני ראשון. לשמחתנו הרבה עיריית ירושלים הייתה שותפה לרעיון של פיתוח חינוך היער בעיר והפכה שותפה נאמנה ומחויבת לנושא. בשלוש השנים האחרונות אני עובדת בעיריית ירושלים כמנהלת פרויקט גני היער הכולל איתור מקומות טבעיים לגנים חדשים, מציאת אנשי ונשות צוות מתאימים, הכשרה וליווי של הצוותים לארך השנה ועזרה בתפעול שוטף של הגנים.

bottom of page